Аналіз виховної роботи за семестр
Аналіз виховної роботи за семестр
Планування виховного процесу учнів ,змісту, форми роботи, засобів педагогічного впливу, прийомів залучення учнів до діяльності і спілкування були визначені завданнями Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів», та низкою нормативно-правових актів, зокрема:
-
загальною декларація прав людини;
-
декларацією прав дитини;
-
конвенцією про права дитини, прийнятою Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 20 листопада 1959 року;
-
всесвітньою декларацією про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей;
-
конституцією України
- Законами України:
1. «Про освіту», від 23.03.1996 р., № 100/96-ВР змінами, доповненнями).
2. «Про загальну середню освіту», від 13.05.1999 р., № 651-XIV.
3. «Про позашкільну освіту», від 22.06.2000 р., № 1841-III.
Виховання – багатогранний і складний процес, значення якого неможливо переоцінити. Він передбачає формування у дитини єдиної системи цінностей і соціальних компетенцій. А це і ставлення до себе і своїх батьків, відношення до природи, суспільства, своєї країни тощо. Метою виховної роботи у школі є формування громадянина України – носія цінностей та загальнолюдських надбань. Головним завданням є національно-патріотичне виховання молоді на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей. Пріоритетними напрямками є формування гармонійно розвиненої і національно свідомої особистості, здатної до саморозвитку, наділеної глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями. Виховна робота у школі. передбачала реалізацію наступних завдань:
- Формування в учнів правової свідомості, виховання громадської відповідальності, культури поведінки та свідомої дисципліни.
- Виховання відповідального ставлення до навчання та до праці, розширення кругозору й підготовка до свідомого вибору професії.
- Формування в учнів естетичної культури, розвиток умінь створювати прекрасне навколо себе, розвиток художніх здібностей і талантів дітей.
- Виховання в учнів політичної свідомості, розвиток суспільної активності, формування основ громадянського світогляду.
Для реалізації цих завдань у школі був розроблений план виховної роботи, що охопив усі напрямки виховання. Було систематизовано організацію та участь у календарних, традиційних шкільних святах, заходи, конкурси, щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя. В навчальному закладі елементи дорослого громадянського життя моделюються через учнівське самоврядування. Діяльність органів учнівського самоврядування була направлена на розвиток управлінських можливостей школярів, ріст яких яскраво було продемонстровано у вересні-жовтні, під час демократично проведеної виборчої компанії серед учнів 5 – 9 класів.
Учнівське самоврядування сформовано на основах демократичного підходу щодо визначення роботи у шкільному колективі, що сприяє вільному виявленню особистості у шкільному колективі. Формами організації виховної діяльності за 2019/2020 н.р. у школі були:
традиційні українські свята: «Свято української мови та писемності», «День вишиванки», «День соборності України», «День прапора»;
тематичні конкурси-виставки: «Увага, діти на дорозі!», «Світлофор», «Скажемо СНІДу – НІ!», «Новорічна композиція», «Голодомор в Україні»,
вшанування памяті Героїв Небесної Сотні «Голуб миру», «Цікаве дозвілля – чисте довкілля», «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», «Зробимо Україну чистою», акція посади квіти на шкільному подвір’ї;
благодійні акції: «Від серця до серця»,cвята: «Золота осінь» свято – виставка учнівських робіт,свято Миколая, Новорічні ранки та вечори, «Алло, ми шукаємо таланти», «Ну-мо, дівчата», «Ну -мо, хлопці»,«Розумники й розумниці» 3-4 класи, шашково – шаховий турнір для учнів 2-9 класів.
Також участь в засіданнях шкільного методичного об’єднання класних керівників з доповіддю, участь в районному методичному обєднанні педагогів організаторів з доповіддю на тему: «Про здійснення національно – патріотичного виховання молоді ». Постійно займаюся самопідготовкою, а саме: проходження вебінарів, онлайн курсів.